Asturias 1934

Een reactie plaatsen

5 oktober 2015 door spanje3639

P118

Asturias 1934 het eerste optreden van generaal Franco.

De door de regering gevoerde repressieve politiek leidde tot veel weerstand in de Spaanse maatschappij. Op 5 oktober 1934 brak er in de Spaanse provincie Asturias een mijnwerkersstaking uit die escaleerde in een opstand.

De regering was bang dat gewone soldaten niet bereid zouden zijn om op te treden daarom zette zij op advies van generaal Franco Moorse troepen en het Spaanse vreemdelingen Legioen in. Het conflict duurde tot 18 oktober en er kwamen naar schatting 1300 mensen om. Vele werden zonder enige vorm van rechtspraak door de Moren en het Vreemdelingenlegioen geëxecuteerd.

Asturias was niet de enigste Spaanse provincie waar onrust ontstond ook in Catalonië en Baskenland braken gevechten uit. In de brochure “Spain October 1934” wordt uitgebreid verslag gedaan over deze periode.

Spain1934

Manifestatie weeskinderen Asturias-opstand, Madrid 1936

Manifestatie weeskinderen Asturias-opstand, Madrid 1936

 

Manifestatie in Mieres

Manifestatie in Mieres 1934.

 

Baricaden in Gijon

Baricaden in Gijon, 1934.

 

Arrestaties

Arrestaties, 1934.

 

Baskische 'Dinamiteros'

Baskische ‘Dinamiteros’, 1934.

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

'Vertel jullie kinderen over ons en onze strijd en het leven dat wij wensen. Mogen onze grootste verlangens door het leven zelf overtroffen worden. Werk en heb lief, vecht en win.
Leef. Leef allen en wordt groot.'

Afscheidsbrief van Spanjestrijder Krijn Breur (d.d. 5 februari 1943)

St. Spanje 1936 – 1939

Voor een donatie kunt u gebruik maken van ons rekeningnummer:
NL 96 INGB 0006696045
t.n.v. Stichting Spanje 1936-1939
De stichting is aangemerkt als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI). Hierdoor zijn giften aan ons aftrekbaar voor de belasting.

Deze website is verkozen tot digitaal erfgoed door:

Vul email adres in om deze blog te volgen. U ontvangt een email bericht als een nieuw artikel wordt geplaatst.

Google Translate

Herdenking gedichtenboek

Agenda

Geen komende evenementen

%d bloggers liken dit: