Nieuwsflits: NIOD besteedt aandacht aan Spanjestrijder Harthoorn

Een reactie plaatsen

26 juni 2016 door spanje3639

Cornelis HarthoornHet is 75 jaar geleden dat Duitsland de aanval opent op de Sovjet-Unie: Operatie Barbarossa. Reden voor het NIOD om aan de hand van diverse NIOD-bronnen de gevolgen van deze inval toe te lichten.

Een van de verhalen gaat over de Spanjestrijder Cornelis (Cees) Harthoorn. Als Spanjestrijder is Cees één van de communisten die kort na de start van operatie Barbarossa wordt opgepakt. Dit leidt tot een noodlottige wending in het leven van hem en zijn vrouw Marietje (Miep) IJzerman.

Het verhaal van Cornelis Harthoorn en Marietje IJzerman is te lezen op de website van het NIOD.

 

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.

'Vertel jullie kinderen over ons en onze strijd en het leven dat wij wensen. Mogen onze grootste verlangens door het leven zelf overtroffen worden. Werk en heb lief, vecht en win.
Leef. Leef allen en wordt groot.'

Afscheidsbrief van Spanjestrijder Krijn Breur (d.d. 5 februari 1943)

St. Spanje 1936 – 1939

Voor een donatie kunt u gebruik maken van ons rekeningnummer:
NL 96 INGB 0006696045
t.n.v. Stichting Spanje 1936-1939
De stichting is aangemerkt als Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI). Hierdoor zijn giften aan ons aftrekbaar voor de belasting.

Deze website is verkozen tot digitaal erfgoed door:

Vul email adres in om deze blog te volgen. U ontvangt een email bericht als een nieuw artikel wordt geplaatst.

Google Translate

Herdenking gedichtenboek

Agenda

Geen komende evenementen

%d bloggers liken dit: